Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Види інструктажів та умови проведення

Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Роботодавець зобов’язаний забезпечити проведення  з працівниками інструктажів з питань промислової безпеки та охорони праці згідно із ст. 18 Закону України «Про охорону праці».

Посадова інструкція інженера з охорони праці

Інструктаж може бути вступним, первинним, повторним, позаплановим та цільовим. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередньо керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер).

Вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади. Його також проводять працівникам інших організацій, які беруть участь у виробничому процесі та студентам, які проходитимуть виробничу практику. Крім цього, вступний інструктаж проводять у разі екскурсії на підприємство.

Відповідальний за проведення — спеціаліст служби охорони праці. По завершенню інструктажу спеціаліст має зробити запис у журнал реєстрації вступного інструктажу.

Первинний інструктаж проводиться до початку роботи на робочому місці з новим працівником, з працівником, що переводиться з одного цеху до іншого, у разі виконання нової роботи або з працівником, що прибув у відрядження.

Повторний інструктаж проводять з працівником на робочому місці не рідше 1 разу на 3 місяці  на роботах з підвищеною небезпекою, на інших видах робіт — 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий інструктаж проводиться при введенні в дію  нових нормативних актів про охорону праці або при внесенні  змін до діючих, при зміні технологічного процесу, при  порушенні працівниками вимог актів з охорони праці та при виявленні фахівцями держконтролю за охороною праці незнання працівниками вимог безпеки. Також такий інструктаж мають провести у разі, якщо перерва у роботі працівників склала 30 календарних днів для робіт з підвищеною небезпекою або 60 днів для інших видів робіт.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками при виконанні разових робіт, ліквідації аварій, стихійного лиха, проведенні робіт, на які оформлюються наряд-допуск, розпорядження або інші документи.

Інструктажі завершуються перевіркою знань працівників у вигляді усного опитування.

За інформацією

Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Як скласти номенклатуру справ кадрової служби на 2025 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
117573

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
518470

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
326

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
29298

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
58776

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді