Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Види інструктажів та умови проведення

Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Роботодавець зобов’язаний забезпечити проведення  з працівниками інструктажів з питань промислової безпеки та охорони праці згідно із ст. 18 Закону України «Про охорону праці».

Посадова інструкція інженера з охорони праці

Інструктаж може бути вступним, первинним, повторним, позаплановим та цільовим. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередньо керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер).

Вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади. Його також проводять працівникам інших організацій, які беруть участь у виробничому процесі та студентам, які проходитимуть виробничу практику. Крім цього, вступний інструктаж проводять у разі екскурсії на підприємство.

Відповідальний за проведення — спеціаліст служби охорони праці. По завершенню інструктажу спеціаліст має зробити запис у журнал реєстрації вступного інструктажу.

Первинний інструктаж проводиться до початку роботи на робочому місці з новим працівником, з працівником, що переводиться з одного цеху до іншого, у разі виконання нової роботи або з працівником, що прибув у відрядження.

Повторний інструктаж проводять з працівником на робочому місці не рідше 1 разу на 3 місяці  на роботах з підвищеною небезпекою, на інших видах робіт — 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий інструктаж проводиться при введенні в дію  нових нормативних актів про охорону праці або при внесенні  змін до діючих, при зміні технологічного процесу, при  порушенні працівниками вимог актів з охорони праці та при виявленні фахівцями держконтролю за охороною праці незнання працівниками вимог безпеки. Також такий інструктаж мають провести у разі, якщо перерва у роботі працівників склала 30 календарних днів для робіт з підвищеною небезпекою або 60 днів для інших видів робіт.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками при виконанні разових робіт, ліквідації аварій, стихійного лиха, проведенні робіт, на які оформлюються наряд-допуск, розпорядження або інші документи.

Інструктажі завершуються перевіркою знань працівників у вигляді усного опитування.

За інформацією

Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
537904

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67635

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
289

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
491

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді