Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Види інструктажів та умови проведення

Інструктажі з безпеки праці та допуск до роботи

Роботодавець зобов’язаний забезпечити проведення  з працівниками інструктажів з питань промислової безпеки та охорони праці згідно із ст. 18 Закону України «Про охорону праці».

Посадова інструкція інженера з охорони праці

Інструктаж може бути вступним, первинним, повторним, позаплановим та цільовим. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередньо керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер).

Вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади. Його також проводять працівникам інших організацій, які беруть участь у виробничому процесі та студентам, які проходитимуть виробничу практику. Крім цього, вступний інструктаж проводять у разі екскурсії на підприємство.

Відповідальний за проведення — спеціаліст служби охорони праці. По завершенню інструктажу спеціаліст має зробити запис у журнал реєстрації вступного інструктажу.

Первинний інструктаж проводиться до початку роботи на робочому місці з новим працівником, з працівником, що переводиться з одного цеху до іншого, у разі виконання нової роботи або з працівником, що прибув у відрядження.

Повторний інструктаж проводять з працівником на робочому місці не рідше 1 разу на 3 місяці  на роботах з підвищеною небезпекою, на інших видах робіт — 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий інструктаж проводиться при введенні в дію  нових нормативних актів про охорону праці або при внесенні  змін до діючих, при зміні технологічного процесу, при  порушенні працівниками вимог актів з охорони праці та при виявленні фахівцями держконтролю за охороною праці незнання працівниками вимог безпеки. Також такий інструктаж мають провести у разі, якщо перерва у роботі працівників склала 30 календарних днів для робіт з підвищеною небезпекою або 60 днів для інших видів робіт.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками при виконанні разових робіт, ліквідації аварій, стихійного лиха, проведенні робіт, на які оформлюються наряд-допуск, розпорядження або інші документи.

Інструктажі завершуються перевіркою знань працівників у вигляді усного опитування.

За інформацією

Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
106

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
215

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
240

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15010

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді