Оцифрувати трудову книжку може як фізична особа, так і роботодавець замість своїх працівників згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.
Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ
Оцифрувати всі трудові книжки необхідно до 10 червня 2026 року.
Через вебпортал Пенсійного фонду роботодавець та фізична особа може подати трудову книжку на оцифрування з обов’язковим накладанням електронного підпису.
Без накладання електронного підпису оцифрувати трудову також можливо. Для цього фізична особа може особисто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду. З собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та паперові документи про стаж: трудову книжку, диплом, атестат, військовий квиток, свідоцтво про народження дитини.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Чернівецькій області
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?