МОЗ планує відновити атестацію медпрацівників з 2025 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Медпрацівники, строк дії сертифікатів спеціаліста або посвідчень про кваліфікаційну категорію яких сплив у період дії воєнного стану, зможуть атестуватися до 31 грудня 2025 року

МОЗ оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Порядку атестації працівників сфери охорони здоров’я та внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (далі — Проєкт).

Документ розробили, щоб забезпечити атестацію працівників сфери охорони здоров’я та привести нормативно-правові акти МОЗ у відповідність до законодавства про освіту.

МОЗ планує затвердити Порядок атестації працівників сфери охорони здоров’я (далі ― Порядок) та внести зміни до деяких наказів міністерства.

Порядок встановлює, зокрема, професіоналам та фахівцям у сфері охорони здоровʼя:

  • вимоги до кількості років стажу роботи та балів безперервного професійного розвитку (далі ― БПР), щоб присвоїти кваліфікаційні категорії;
  • мінімальну кількість балів БПР, яка має бути підтверджена за річний період, механізм і критерії нарахування балів та їх перевірки;
  • підстави, за яких працівника можуть направити на позачергову атестацію, щоб підтвердити професійну кваліфікацію.

Відновити атестацію медпрацівників планують із 1 січня 2025 року. Усі працівники сфери охорони здоров’я, строк дії посвідчень про кваліфікаційну категорію або сертифікатів спеціаліста яких сплив у період дії воєнного стану, мають атестуватися до 31 грудня 2025 року.

Облік балів у особистому освітньому портфоліо для фахівців (фахових молодших бакалаврів, молодших бакалаврів, бакалаврів) з фармацевтичною освітою, професіоналів та фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я, розпочнеться з 1 січня 2025 року. Особисте освітнє портфоліо з балами БПР почнуть перевіряти щорічно з 2026 року.

Щоб присвоїли кваліфікаційні категорії у 2025, 2026 роках лікарям необхідно подати 250 балів БПР, що отримані за попередні 5 років, а починаючи з 2027 року ― 300 балів.

Громадське обговорення Проєкту триватиме до 30 листопада. До цієї дати МОЗ приймає зауваження та пропозиції.

Нагадаємо, що наразі, за наказом МОЗ «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 31.08.2023 № 1555 (далі ― Наказ № 1555) атестацію працівників охорони здоров’я не проводять через воєнний стан. Термін дії посвідчень про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорії та сертифікатів лікаря (провізора)-спеціаліста, який сплив у період дії воєнного стану, подовжується на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня, як його припинять або скасують. До Наказу № 1555 призупинив атестацію наказ МОЗ «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану» від 04.08.2022 № 1415. За цим документом дію посвідчень та сертифікатів продовжували на 1 рік наказом керівника закладу охорони здоров’я за місцем роботи.

Ірина Матійко

За інформацією МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
114

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
229

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15035

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді