Обмеження спільної роботи осіб із родинними зв'язками на держслужбі

Дії у разі виникнення таких випадків

Обмеження спільної роботи осіб із родинними зв'язками на держслужбі

Державні службовці не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб згідно із статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції».

Сім роз'яснень для держслужбовців

Близькими особами вважаються: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати чи сестри, рідний брат та сестра дружини або чоловіка, племінник, дядько, тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, правнук, зять, невістка, тесть, теща, свекор, батько та мати дружини сина, усиновлювач чи усиновлений, опікун, особа, яка перебуває під опікою.

Особи, які претендують на зайняття таких посад (п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції») зобов’язані повідомити керівництву органу про родичів, що там працюють. 

У разі виникнення прямого підпорядкування між родичами, вони у 15-денний строк мають його усунути. Якщо обставини не усунули, протягом місяця одна з осіб підлягає переведенню на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування. Якщо ж переведення неможливе, звільняють ту особу, яка знаходиться у підпорядкуванні.

Обмеження щодо спільної роботи родичів не поширюються на:

  • народних засідателів і присяжних;

  • близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним із них статусу виборної особи;

  • осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім районних центрів), а також гірських населених пунктах.

За інформацією

Головного управління ПФУ в Донецькій області

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Спецперевірка осіб місцевого самоврядування: кого перевіряють при прийнятті на роботу

«Важка ти, шапко Мономаха!» Саме так можна охарактеризувати призначення особи на відповідальну державну посаду. Від самого початку громадянин має проходити всі кола відбору та перевірок, аби підтвердити свою компетентність та відповідність займаній посаді, відсутність обмежень для її зайняття. З’ясуємо, коли ж проводити спеціальну перевірку? Чи підлягає спеціальній перевірці міський голова, обраний на наступний строк? Чи передбачено спеціальну перевірку секретаря міської ради та заступників міського голови?
13736

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді