Як проходитиме сертифікація педпрацівників у 2025 році

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Зареєструватись для участі у сертифікації можна з 23 грудня 2024 року до 9 січня 2025 року

Як оформити та оплатити підвищення кваліфікації працівників

МОН затвердило наказ «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2025 році» від 01.11.2024 № 1556 (далі — Наказ № 1556).

У 2025 році вчителі проходитимуть сертифікацію за категоріями:

  • початкових класів — у граничній кількості не більше ніж 1500 осіб;
  • математики, української мови і літератури, навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та / або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти») ― не більше ніж 1000 осіб кожної категорії;
  • іноземної мови (англійська мова) — не більше ніж 500 осіб.

Для розробки проєкту Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації — учителів іноземної мови (далі ― Програма) утворили робочу групу. Її склад визначили у додатку 1 до Наказу № 1556. Програму мають розробити до 13 грудня 2024 р., а затвердити ―  до 16 грудня 2024 р.

Реєстрація проходитиме в два етапи:

  • з 23 грудня 2024 р. до 06 січня 2025 р. — основний етап, у межах граничної кількості для кожного регіону (дод. 2 до Наказу № 1556);
  • з 7 до 9 січня 2025 року — додатковий етап, у межах граничної кількості для кожної категорії.

Реєстрація відбуватиметься через вебсервіс на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Її припинять достроково, якщо кількість сформованих бланків реєстраційних карток-заяв досягне граничної кількості для певної категорії.

Ірина Матійко

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
52

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538206

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67783

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
295

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
506

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді