Державний службовець має право на додаткову відпустку після п’яти років стажу державної служби згідно із ст. 58 Закону України «Про державну службу» та Порядком надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 270.
НАДС роз’яснило, як держслужбовцям використати відпустки у 2024 році
За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу держслужбовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більше 15 календарних днів.
У перший рік служби на новому місці держслужбовцю, який має 5-річний стаж, додаткова відпустка надається після закінчення шести місяців безперервної служби.
Додаткова відпустка надається державним службовцям одночасно із щорічною основною оплачуваною відпусткою або окремо від неї за згодою між державним службовцем і керівником держслужби.
Додаткова відпустка за стаж державної служби переноситься на інший період або продовжується у разі:
тимчасової непрацездатності державного службовця;
відкликання із додаткової відпустки для виконання невідкладних завдань;
виконання службовцем громадських обов’язків, якщо на час їх виконання він підлягає звільненню від основної роботи зі збереженням зарплати;
відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
збігу додаткової відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.
Додаткові відпустки можуть бути поділені на частини, а також включатися до складу основної безперервної частини щорічної відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів згідно з ст. 79 КЗпП України та статтею 12 Закону України «Про відпустки».
Додаткову відпустку на прохання державного службовця може бути поділено на частини будь-якої тривалості.
Невикористана додаткова відпустка чи її частина надається державному службовцю у будь-який час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
За інформацією