Додаткова відпустка держслужбовцю

Тривалість та умови надання

Додаткова відпустка держслужбовцю

Державний службовець має право на додаткову відпустку після п’яти років стажу державної служби згідно із ст. 58 Закону України «Про державну службу» та Порядком надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016  № 270.

НАДС роз’яснило, як держслужбовцям використати відпустки у 2024 році

За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу держслужбовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більше 15 календарних днів.

У перший рік служби на новому місці держслужбовцю, який має 5-річний стаж, додаткова відпустка надається після закінчення шести місяців безперервної служби.

Додаткова відпустка надається державним службовцям одночасно із щорічною основною оплачуваною відпусткою або окремо від неї за згодою між державним службовцем і керівником держслужби.

Додаткова відпустка за стаж державної служби переноситься на інший період або продовжується у разі:

  • тимчасової непрацездатності державного службовця;

  • відкликання із додаткової відпустки для виконання невідкладних завдань;

  • виконання службовцем громадських обов’язків, якщо на час їх виконання він підлягає звільненню від основної роботи зі збереженням зарплати;

  • відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

  • збігу додаткової відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.

Додаткові відпустки можуть бути поділені на частини, а також включатися до складу основної безперервної частини щорічної відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів згідно з ст. 79 КЗпП України та статтею 12 Закону України «Про відпустки».

Додаткову відпустку на прохання державного службовця може бути поділено на частини будь-якої тривалості.

Невикористана додаткова відпустка чи її частина надається державному службовцю у будь-який час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67159

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41259

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
604576

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді