Щорічна відпустка у воєнний час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Чи має право роботодавець відмовити

Щорічна відпустка у воєнний час

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем згідно із ст. 10 Закону України «Про відпустки»

Чи правомірно відмовити в чорнобильській відпустці

При складанні графіків враховуються інтереси виробництва та особисті інтереси працівників. 

Якщо роботодавець погодив дату початку і тривалість відпустки, однак відмовляється її надати, то це порушення трудового законодавства. В такому випадку слід написати дві заяви: про відпустку та з проханням надати письмове обґрунтування відмови. Ці заяви необхідно відправити рекомендованим листом із повідомленням про вручення. 

Роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, робіт з виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання згідно з ст 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
401

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6638

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8067

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді