
Тривалість стажу для призначення пенсії за віком (60 років) визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». З 2018 року норма тривалості стажу збільшується щороку на один рік. У 2018 році ця норма становила 25 років, у 2022 році — 29 років, у 2024 році — 31 рік.
Чи включати до страхового стажу відпустки без збереження зарплати
Відповідно з 1 січня 2025 року для призначення пенсії за віком необхідно набути не менше 32 років страхового стажу для чоловіків та жінок.
Якщо особа не набула достатнього стажу для призначення пенсії в 60 років, то її можуть призначити у 63 або 65 років. При цьому мінімально необхідна тривалість стажу для призначення пенсійної виплати в 65 років — 15 років.
Для призначення пенсії у віці 63 роки з 1 січня 2025 року необхідно набути від 22 до 32 років страхового стажу.
Якщо в особи менше 15 років стажу, то ПФУ не призначить пенсії. В такому випадку особа може претендувати на призначення державної соціальної допомоги органами соціального захисту населення.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Тернопільській області
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років