
Низькі температури ускладнюють виконання роботи та можуть негативно вплинути на здоров’я та безпеку працівників. Холод порушує тепловий баланс, що може призвести до гіпотермії, обмороження чи серцево-судинних проблем.
Наказ про щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці
Також низька температура уповільнює фізичну активність, знижує чутливість кінцівок і когнітивні здібності, збільшуючи ризик нещасних випадків.
Рекомендації для роботи на холоді:
Багатошаровий одяг із теплоізоляційними й водонепроникними матеріалами.
Перерви для обігріву та відпочинку.
Регулярні перерви у теплому приміщенні, гарячі напої.
Виконання робіт групами для оперативної допомоги у разі небезпеки.
Використання обігрівачів і вентиляції у приміщеннях.
Розпізнавання ознак обмороження, інформування про ризики.
Регулярні огляди для виявлення працівників із підвищеним ризиком.
Щоб зменшити ризики переохолодження працівників, роботодавець повинен забезпечити їх теплими укриттями, організувати графік роботи з урахуванням перерв на обігрів і відпочинок та забезпечити засоби для переодягання у сухий одяг. Нові працівники повинні поступово адаптуватися до роботи в холоді.
За інформацією
Центрального міжрегіонального управління Держпраці
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.