Працівникам надавачів соціальних послуг планують встановити базові гарантії оплати праці

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
КМУ визначить гарантований мінімальний розмір зарплати професіоналам, фахівцям і робітникам

Система оплати праці у 2024 році

Оплата праці працівників надавачів соціальних послуг має забезпечувати належні матеріально-побутові умови для ефективної діяльності працівників. Умови оплати праці цих працівників визначає КМУ. Таку норму містить частина п’ята статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII.  

Мінсоцполітики пропонує застосувати модель оплати праці працівників закладів охорони здоров’я. Для цього на рівні КМУ пропонують встановити мінімальні розміри оплати праці надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору. Відповідний проєкт постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору»  розмістив на своєму сайті СПО об’єднань профспілок.

Працівникам надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору пропонують встановити мінімальний розмір оплати праці не менше ніж:  

  • 20 000 грн —  професіоналам;  
  • 13 500 грн — фахівцям;  
  • 8 000 грн — робітникам.

Такий розмір встановлюватимуть за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці в межах фонду оплати праці. Коли обчислюватимуть зарплату врахують основну і додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Також визначили умови, щоб встановити доплати та надбавки і провести диференціацію зарплати в межах фонду оплати праці. Граничний розмір надбавок визначає постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08 2002 № 1298. Його зможуть збільшити, щоб досягти гарантованого розміру нарахованої зарплати.  

Якщо працівнику встановлять неповний робочий день або тиждень та якщо він не виконуватиме у повному обсязі встановлену норму тривалості робочого часу працю оплачуватимуть пропорційно до виконаної норми праці.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (далі — ОМС) можуть встановлювати додаткові стимулюючі виплати працівникам надавачів соціальних послуг. Тому планують рекомендувати ОМС вжити заходів, щоб привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій соціальної сфери, що належать до сфери їх управління, у відповідність із постановою КМУ.

За інформацією СПО об’єднань профспілок

 

 

 

Як оплачувати лікарняні сумісникам після змін в законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
253586

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
7917

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48258

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25580

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
110595

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді