Працівникам надавачів соціальних послуг планують встановити базові гарантії оплати праці
Система оплати праці у 2024 році
Оплата праці працівників надавачів соціальних послуг має забезпечувати належні матеріально-побутові умови для ефективної діяльності працівників. Умови оплати праці цих працівників визначає КМУ. Таку норму містить частина п’ята статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII.
Мінсоцполітики пропонує застосувати модель оплати праці працівників закладів охорони здоров’я. Для цього на рівні КМУ пропонують встановити мінімальні розміри оплати праці надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору. Відповідний проєкт постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору» розмістив на своєму сайті СПО об’єднань профспілок.
Працівникам надавачів соціальних послуг державного / комунального сектору пропонують встановити мінімальний розмір оплати праці не менше ніж:
- 20 000 грн — професіоналам;
- 13 500 грн — фахівцям;
- 8 000 грн — робітникам.
Такий розмір встановлюватимуть за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці в межах фонду оплати праці. Коли обчислюватимуть зарплату врахують основну і додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Також визначили умови, щоб встановити доплати та надбавки і провести диференціацію зарплати в межах фонду оплати праці. Граничний розмір надбавок визначає постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08 2002 № 1298. Його зможуть збільшити, щоб досягти гарантованого розміру нарахованої зарплати.
Якщо працівнику встановлять неповний робочий день або тиждень та якщо він не виконуватиме у повному обсязі встановлену норму тривалості робочого часу працю оплачуватимуть пропорційно до виконаної норми праці.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (далі — ОМС) можуть встановлювати додаткові стимулюючі виплати працівникам надавачів соціальних послуг. Тому планують рекомендувати ОМС вжити заходів, щоб привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій соціальної сфери, що належать до сфери їх управління, у відповідність із постановою КМУ.
За інформацією СПО об’єднань профспілок