Як застосовувати норми Положення про сертифікацію педпрацівників

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
МОН роз’яснило про сертифікацію, атестацію та доплати педпрацівникам

За результатами сертифікації педпрацівнику видають сертифікат, який є дійсним упродовж 3 років (ч. 4 ст. 51 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII). Те, що педпрацівникові видали сертифікат, підтверджує інформація в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Взяти участь у сертифікації можуть педпрацівники, які на момент реєстрації для участі в сертифікації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше 2 років. Педпрацівник, який вже брав участь у сертифікації, але не отримав сертифіката, має право повторно її пройти не раніше ніж через рік. Сертифікацію за рахунок коштів державного бюджету проходять один раз на 3 роки.

Успішну сертифікацію зараховують як атестацію. Це підстава для атестаційної комісії, щоб присвоїти чергову кваліфікаційну категорію та / або педзвання чи підтвердити наявну вищу кваліфікаційну категорію та / або педзвання. Їх присвоять з дня, коли подали до атестаційної комісії сертифікат.  

Запис про атестацію педпрацівника в трудовій книжці

Педпрацівникам, які успішно пройшли сертифікацію, протягом строку дії сертифіката пропорційно обсягу педнавантаження за посадою, за якою пройдена сертифікація, встановлюють доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Таку доплату встановлюють протягом строку дії сертифіката вчителю, який:

  • викладає в закладі загальної середньої освіти декілька навчальних предметів, незалежно від того, який навчальний предмет він викладає;
  • переходить з одного закладу освіти до іншого на таку ж посаду або посаду вчителя іншої спеціальності;
  • має навчальне навантаження на посаді вчителя в іншому закладі освіти за сумісництвом. 

Якщо вчитель, який має сертифікат про те, що успішно пройшов сертифікацію, переходить на інші педагогічні посади у цьому (або іншому) закладі, доплату не встановлюють.

МОН зазначає, що доплата зберігається за педпрацівником на весь період дії сертифіката, а повторна успішна сертифікація не передбачає додаткової, іншої, ніж встановлена законодавством, доплати (лист МОН від 10.01.2025 № 1/542-25).

За інформацією МОН

Головні зміни у трудовому законодавстві за 2024 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Стажування для студентів: як оформити

Стажування студентів на підприємстві — це можливість здобути практичний досвід за майбутньою професією. Який порядок укладання договору про стажування студентів вищих навчальних закладів передбачає вітчизняне законодавство? Чи оплачується стажування студентів? Відповіді на ці та інші питання, які потрібно знати кадровику й роботодавцю, роз’яснюємо у статті.
8225

Кадровий аудит як стратегія розвитку

Кадровий аудит є важливим інструментом для оцінки та покращення ефективності управління персоналом в організації. Це систематичний аналіз кадрової політики, процесів, документів і практик, що дозволяє виявити сильні та слабкі сторони роботи з персоналом і оптимізувати управлінські стратегії. Як проводити кадровий аудит та яка частота проведення кадрових аудитів є оптимальною — у статті.
115

Ключові навички кадровика

Роль кадровика в сучасному бізнесі стає все більш стратегічною, адже ключові кадри компанії — це її головний актив. Від ефективності їхньої роботи залежить не тільки підбір та утримання талановитих співробітників, але й загальний клімат у компанії та її конкурентноспроможність. Тому ключові навички кадровика постійно розширюються.
347

План роботи відділу кадрів на 2025 рік

Складання детального плану роботи відділу кадрів — це не просто формальність, а стратегічний крок, який дозволяє оптимізувати процеси, підвищити ефективність роботи та забезпечити безперебійну діяльність підприємства. У статті дізнаєтесь про план роботи відділу кадрів на 2025 рік та знайдете план роботи відділу кадрів на рік (зразок).
3315

Бухгалтер і кадровик в одній особі: як організувати роботу в умовах суміщення посад

У багатьох малих та середніх підприємствах роль бухгалтера часто виходить за межі стандартних фінансових функцій. Іноді саме бухгалтер веде кадровий обік, що може значно вплинути на організацію роботи компанії. У статті відповіді на питання: що робити, якщо об’єднуєш дві посади — кадровик/бухгалтер; як ефективно організувати роботу, коли ти бухгалтер-кадровик; які переваги та виклики можуть виникнути в такій ситуації та особливості навчання на кадровика бухгалтеру.
10975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді