Нові правила відстрочки для студентів і викладачів: роз’яснення Міноборони

Визначено правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників

Міністерство оборони України оновило правила надання відстрочки від мобілізації для студентів і викладачів. Надання відстрочки студентам регламентує Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі — Порядок). Завдяки змінам у Порядку студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримують відстрочку на весь семестр (до 6 місяців), а науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів — на навчальний рік.

Головна новація: здобувачам освіти більше не потрібно кожні три місяці підтверджувати статус у ТЦК. Інформація автоматично оновлюється через Єдину державну електронну базу освіти. Студенти можуть оформлювати відстрочку онлайн у додатку «Резерв+».

Міноборони також працює над спрощенням процедур для викладачів через інтеграцію реєстрів із МОН. Усі оновлення спрямовані на зменшення бюрократії та полегшення доступу до відстрочки.

За інформацією Міністерства оборони Укрраїни

Головні зміни у трудовому законодавстві за 2024 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
2589

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5379

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді