До страхового стажу зараховують періоди:
- коли особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, і за який було сплачено єдиний внесок;
- періоди без сплати страхових внесків (відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій (за винятком пенсії по інвалідності);
- періоди після 1 січня 2016 року, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, але за який було сплачено єдиний внесок.
За період до 31 грудня 2010 року страховий стаж обчислюється згідно з даними з трудової книжки.
За період з 19 жовтня 1998 року по 31 грудня 2010 року стаж визначають згідно з Правилами обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.1998 № 1658. У цих Правилах не визначено порядку зарахування до стажу часу роботи на території інших держав.
За період до 19 жовтня 1998 року стаж нараховують згідно з Правилами обчислення безперервного трудового стажу робітників та службовців при призначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 13.04.1973 № 252.
Робота за кордоном зараховується до страхового стажу для оплати листка непрацездатності, якщо це передбачено міжнародними договорами, ратифікованими в Україні.
За інформацією