Порядок видачі та контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності планують удосконалити, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Допомогу по тимчасовій непрацездатності призначатимуть як на підставі електронного, так і паперового листка непрацездатності

Як оплатити лікарняний

У ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо удосконалення порядку видачі, продовження та контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності» від 04.03.2025 № 13062 (далі — Законопроєкт № 13062).

Законопроєкт № 13062 дасть змогу:

  • забезпечити можливість призначати допомогу по тимчасовій непрацездатності на підставі паперового листка непрацездатності, коли лікар не може сформувати електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у зв’язку з відсутністю технічного доступу до електронної системи охорони здоров’я;
  • удосконалити процес перевірки листків непрацездатності уповноваженими особами та документів, що є підставою, коли їх формують. Перевірки медичних висновків про тимчасову непрацездатність матимуть право робити тільки уповноважені лікарі відповідної кваліфікації та досвіду роботи;
  • врегулювати процес, як повертатимуться кошти страхової̈ виплати, якщо встановлять необґрунтованість видачі листка непрацездатності.

У разі видачі листка непрацездатності у паперовій формі для особи, яка працює за сумісництвом, за трудовим договором / контрактом одночасно із підприємницькою чи іншою діяльністю, підставою для допомоги буде копія листка непрацездатності у паперовій формі, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Для застрахованих осіб, які одночасно провадять підприємницьку та іншу діяльність і не працюють на умовах трудового договору / контракту, копію паперового листка непрацездатності засвідчуватиме заклад охорони здоров’я, який його видає.

Щоб реалізувати ці норми, депутати планують внести зміни та доповнення до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

За інформацією ВРУ

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
103

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14429

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9231

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
111

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1109

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді