Реформа зарплат та премій чиновників може почати працювати з 1 квітня 2025 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Верховна Рада розгляне законопроект у другому читанні

Реформа зарплат та премій чиновників може почати працювати з 1 квітня 2025 року

Верховна Рада незабаром розгляне законопроект про реформу оплати праці держслужбовців. Відповідно до запропонованих змін заробітна плата державного службовця складається з:

  • сталої заробітної плати — посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг державного службовця;

  • варіативної заробітної плати — премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, місячної або квартальної премії.

Гарантійні та компенсаційні виплати встановлюються державним службовцям незалежно від їхньої заробітної плати, не входять до її сталої або варіативної складової. Такі компенсують витрати, що виникають у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

До гарантійних та компенсаційних виплат належать:

  • компенсація за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці;

  • матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;

  • грошова допомога, що виплачується з наданням щорічної основної відпустки.

До премій державного службовця належать:

  • премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;

  • місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.

Загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30% фонду його сталої заробітної плати за рік.

Розмір місячної премії державного службовця не може перевищувати 30% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця, за який виплачується премія.

Розмір квартальної премії не може перевищувати 90% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом кварталу, за який виплачується премія.

Схема посадових окладів на посадах державної служби визначається Кабміном за поданням НАДС. Схема посадових окладів в Апараті Верховної Ради визначається Кабміном за поданням Керівника Апарату ВР.

Мінімальний розмір посадового окладу на посадах державної служби в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст, районів у містах, не може становити менше 2,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року. Тобто, не менше 7570 грн станом на 2025 рік.

Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 2% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30% посадового окладу.

Типове положення про преміювання затверджується НАДС. Встановлення премій державним службовцям здійснюється керівником державної служби.

Фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.

Державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів.

Грошова допомога виплачується у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг держслужбовця.

Тимчасово, на період дії воєнного стану, та протягом 6 місяців з дня його припинення, Кабмін може встановлювати додаткові коригуючі коефіцієнти для оплати праці державних службовців у тому числі за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету.

На період дії воєнного стану та до завершення календарного року, в якому воєнний стан буде припинено чи скасовано, дія норми про те, що фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці, тимчасово зупиняється, а фонд преміювання державного органу не може перевищувати 20% загального фонду сталої заробітної плати за рік.

Планується, що новий Закон набере чинності з 1 квітня 2025 року, за виключенням деяких норм.

За інформацією Судово-юридичної газети

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
75

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14352

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6931

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
104

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді