Невтішна статистика: аби зберегти кваліфіковані кадри, роботодавці масово запроваджують режим неповного робочого часу

У цілому реальна зарплата в Україні знизилася на 13%. Офіційні дані зайнятості населення не відповідають дійсності

Щоб мінімізувати ризик скорочень на підприємствах роботодавці переводять своїх працівників на неповну зайнятість і скорочують заробітні плати. Про це під час прес-конференції повідомила завідувачка відділом соціальних проблем ринку праці Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лариса Лісогор.

Лісогор, зокрема, зазначила, що офіційні дані зайнятості населення не відповідають дійсності.

«При падінні економіки зайнятість зростати не буде. Роботодавці намагаються утримати кваліфікованих працівників, переводячи їх на неповну зайнятість і скорочуючи зарплати», - сказала Лісогор, додавши, що зараз в Україні 15,7% працівників у промисловості змушені працювати в скороченому режимі.

Водночас служба статистики повідомляє, що реальна заробітна плата в Україні в жовтні 2014 року скоротилася на 13,1%.

Найбільш значне зниження заробітної плати минулого місяця в порівнянні з аналогічним місяцем 2013 року спостерігалося в Луганській (на 28,6%), Донецькій (на 17,1%), Харківській (на 13,9%) областях.

Скорочення реальної зарплати в Києві склало 12%. При цьому в столиці зафіксовано і найвищий рівень зарплат, середня за жовтень - 5427 гривень, найнижчий - у Тернопільській області - 2581 гривень.

У порівнянні з попереднім місяцем поточного року реальна зарплата скоротилася на 1,5%. Водночас показник середньої заробітної плати в Україні в жовтні зріс на 0,8% порівняно з вереснем - до 3509 грн.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
79

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5956

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1008

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530497

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді