Невтішна статистика: аби зберегти кваліфіковані кадри, роботодавці масово запроваджують режим неповного робочого часу

У цілому реальна зарплата в Україні знизилася на 13%. Офіційні дані зайнятості населення не відповідають дійсності

Щоб мінімізувати ризик скорочень на підприємствах роботодавці переводять своїх працівників на неповну зайнятість і скорочують заробітні плати. Про це під час прес-конференції повідомила завідувачка відділом соціальних проблем ринку праці Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лариса Лісогор.

Лісогор, зокрема, зазначила, що офіційні дані зайнятості населення не відповідають дійсності.

«При падінні економіки зайнятість зростати не буде. Роботодавці намагаються утримати кваліфікованих працівників, переводячи їх на неповну зайнятість і скорочуючи зарплати», - сказала Лісогор, додавши, що зараз в Україні 15,7% працівників у промисловості змушені працювати в скороченому режимі.

Водночас служба статистики повідомляє, що реальна заробітна плата в Україні в жовтні 2014 року скоротилася на 13,1%.

Найбільш значне зниження заробітної плати минулого місяця в порівнянні з аналогічним місяцем 2013 року спостерігалося в Луганській (на 28,6%), Донецькій (на 17,1%), Харківській (на 13,9%) областях.

Скорочення реальної зарплати в Києві склало 12%. При цьому в столиці зафіксовано і найвищий рівень зарплат, середня за жовтень - 5427 гривень, найнижчий - у Тернопільській області - 2581 гривень.

У порівнянні з попереднім місяцем поточного року реальна зарплата скоротилася на 1,5%. Водночас показник середньої заробітної плати в Україні в жовтні зріс на 0,8% порівняно з вереснем - до 3509 грн.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19277

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118861

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521028

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
483

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33399

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді