ПФУ планує унормувати оскарження роботодавцями результатів перевірок

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Скарги роботодавців ПФУ розглядатиме за новим Порядком

ПФУ на своєму сайті оприлюднив проєкт постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення, прийняті за результатами проведених перевірок правильності використання страхувальниками коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі — Порядок).

Документ встановить процедуру та черговість дій, коли розглядатимуть скарги страхувальників на рішення, які ухвалив ПФУ стосовно:

  • страхових коштів, які необхідно повернути та фінансових санкцій, що наклали за порушення порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • фінансових санкцій, якщо несвоєчасно повернули або повернули не в повному обсязі страхові кошти, передбачені частиною шостою статті 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі —Закон № 1105).

Порядок міститиме:

  • правила, як оформити та подати скаргу. Її можна подати протягом 30 календарних днів з дня, коли довели до відома страхувальника рішення, що оскаржується. Якщо цей строк страхувальник пропустив з поважної причин, він зможе звернутися до ПФУ з клопотанням поновити такий строк. Його можна буде подати не пізніше одного року з дня, коли ПФУ прийняв оскаржуване рішення.
  • механізм, як подати клопотання, щоб поновити строк подання скарги. ПФУ розглядатиме подане страхувальником клопотання не пізніше трьох робочих днів з дня, коли воно надійшло, та прийматиме рішення у вигляді повідомлення — поновити строк подання скарги або відмовити в поновленні такого строку.
  • формат інформування про прийняте рішення за розглядом скарги. ПФУ доводитиме його до відома страхувальника невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин — не пізніше трьох робочих днів з дня, коли його ухвалили. Рішення надсилатимуть на адресу страхувальника поштою з повідомленням про вручення або надаватимуть під розписку. Рішення ПФУ, прийняте за розглядом скарги страхувальника, може бути оскаржене до адміністративного суду.

Нагадаємо, раніше ПФУ оприлюднив проєкт постанови правління «Про затвердження Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання».

Закон № 1105 до основних завдань ПФУ та його територіальних органів, зокрема відносить контроль та перевірку правильності використання страхувальниками страхових коштів, застосування у встановленому законодавством порядку фінансових санкції та накладення адмінштрафів.

За інформацією ПФУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
109

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
220

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
245

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15024

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10194

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді