ПФУ планує посилити контроль за тим, як роботодавці використовують страхові кошти

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Страхувальника включатимуть до графіка перевірок за одним із встановлених критеріїв

ПФУ оприлюднив проєкт постанови, який регламентує Порядок перевірки правильності використання роботодавцями коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання (далі — Проєкт, Порядок). Наразі такі перевірки регламентує постанова правління Фонду соцстраху № 23 від 02.10.2020. Проєкт передбачає новий механізм перевірок, щоб забезпечити цільове використання страхових коштів, за рахунок яких фінансують страхові виплати, зокрема:

Контактна інформація:

  • тимчасову втрату працездатності:
    • допомогу по тимчасовій непрацездатності, зокрема догляд за хворою дитиною, догляд за дитиною віком до 14 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років на весь період, коли надають реабілітаційну допомогу. При цьому має бути наявний медичний висновок про необхідність стороннього догляду за дитиною;

    • допомогу по вагітності та пологах;

    • допомогу на поховання, крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві;

  • нещасний випадок: 
    • виплати за тимчасову непрацездатність, яка настала через нещасний випадок на виробництві чи профзахворювання;

    • компенсація при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;

    • вартість витрат на поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг.

Порядок встановить процедуру перевірки та вимоги, як документувати перевірку та ухвалювати рішення щодо фінансових санкцій.

Проєкт містить критерії за наявності одного з яких підприємства включатимуть до графіку перевірок. Підприємства ризикують потрапити до графіку перевірок, якщо:

  • зросла кількість оплачених лікарняних у звітному періоді порявняно з аналогічним періодом минулого року;
  • здійснювали страхові виплати у межах максимального розміру з розрахунку на один день;
  • мають декілька порушень або ризиків неправомірного використання страхових коштів за результатами камеральної перевірки;
  • не сплатили єдиний внесок, проте мають страхові виплати ПФУ;
  • не проводилась документальна перевірка більше ніж три роки, а страхові кошти витрачали.

Встановлять тривалість перевірок:

  • планові — не більше десяти робочих днів, для субʼєктів мікро-, малого підприємництва — пʼяти робочих днів;
  • позапланові — не більше десяти робочих днів, для субʼєктів мікро-, малого підприємництва — двох робочих днів.

Про планову перевірку ПФУ має попередити підприємство не пізніше ніж за десять календарних днів до дня початку перевірки письмовим повідомленням. Про позапланові перевірки можуть не попереджати. Їх проводять якщо наявні підстави, такі як порушення або підозри про зловживання коштами.

За інформацією ПФУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5253

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
763

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529137

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123372

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
321

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді