Чи подаватимуть фізичні та юридичні особи статистичну звітність під час воєнного стану, — законопроєкт

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Підприємства оборонно-промислового комплексу подаватимуть звітність протягом трьох місяців після того як припинять чи скасують воєнний стан

Які кадрові звіти складати у 2025 році

26 березня 2025 р. у ВРУ оприлюднити текст проєкту Закону України «Про внесення змін до пункту 1 Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» щодо особливостей подання звітності у період дії воєнного стану або стану війни» від 24.03.2025 № 13132 (далі — Законопроєкт № 13132).

Ініціатор Законопроєкту № 13132 — Держстат. Він пропонує встановити чіткі правила та механізми, які враховують обмеження та виклики, що виникають в умовах воєнного стану. Законопроєкт № 13132 дасть змогу отримати без відтермінування статистичну, фінансову звітність. Це дозволить провести якісний аналіз соціально-економічного розвитку регіонів України. А також наявність об’єктивної та достовірної інформації дозволить приймати обґрунтовані та ефективні управлінські рішення.

Документ передбачає, що дія положень Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX (далі — Закон № 2115) у частині того, що облікові, бухгалтерські, розрахункові звіти та будь-які інші документи подають протягом трьох місяців після того як припинять чи скасують воєнний стан або стан війни не поширюватиметься на статистичну, фінансову та іншу звітність. Ця норма стосується фізичних осіб, фізичних осіб — підприємців, юридичних осіб, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством. До такої звітності належать облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подавати які вимагають норми законодавства.

Виняток становитимуть підприємства оборонно-промислового комплексу, які подаватимуть звітність протягом трьох місяців після того як припинять чи скасують воєнний стан. КМУ затвердить перелік таких підприємств.

Особи, які знаходяться на території активних бойових дій або тимчасово окупованій, подаватимуть звітність за весь період її неподання протягом трьох місяців після дати коли завершать бойові дії або тимчасову окупацію.

До осіб, які знаходяться на територіях, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі — Перелік ТОТ) не застосовуватимуть адмінштрафи за неподання або несвоєчасне подання фінансової та статистичної звітності у період бойових дій або тимчасової окупації та протягом трьох місяців після дати як їх завершили. Ця норма не поширюватиметься на осіб, які змінили місцезнаходження на таку територію, крім випадків до дати коли цю територію включили до Переліку ТОТ.

Прикінцеві положення Законопроєкту № 13132 визначають, що подавати статистичну, фінансову звітність, консолідовану фінансову звітність разом з відповідними аудиторськими звітами, звіт про управління, консолідований звіт про управління, звіт про платежі на користь держави та консолідований звіт про платежі на користь держави, складати які передбачає законодавство, необхідно протягом трьох місяців з дня, коли набере чинності цей Закон за весь період неподання. Подаватимуть її особи, які раніше не подавали таку звітність відповідно до положень Закону № 2215, за винятком осіб, місцезнаходженням яких є території активних бойових дій або тимчасово окуповані, які включені до Переліку ТОТ.

Наразі Законопроєкт № 13132 направили на розгляд до профільного Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

За інформацією ВРУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
4247

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
6358

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді