Неправдиві відомості в декларації можуть призвести до штрафів, звільнення або навіть тюремного ув'язнення

Подання електронної декларації — обов’язок кожного держслужбовця, і порушення цього обов’язку тягне за собою відповідальність. Невчасне подання або навмисне приховування інформації про доходи, майно чи інші важливі дані може мати адміністративні, дисциплінарні або навіть кримінальні наслідки.
Актуальна підбірка для кадровика
Адміністративна відповідальність настає, зокрема, за несвоєчасне подання декларації (штраф до 1 700 грн) або за завідомо неправдиві відомості — штраф до 85 000 грн залежно від суми порушення.
Кримінальна відповідальність передбачена за умисне неподання декларації або внесення неправдивих даних на значну суму. Санкції включають штрафи до 85 000 грн, обмеження або позбавлення волі до двох років з можливістю заборони обіймати певні посади.
Крім того, за такі порушення службовець може бути звільнений за результатами службової перевірки.
Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Щоб уникнути проблем, слід ретельно перевіряти всі дані перед поданням, за потреби — подавати уточнену декларацію, а також звертатися за консультацією до антикорупційних уповноважених.
За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Запорізькій області
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.