На засіданні 10 квітня депутати обговорили ключові зміни у сфері освіти та науки

10 квітня 2025 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Участь у ньому взяли понад 40 осіб — народні депутати, представники уряду та профільних міністерств.
На засіданні обговорювали три законопроєкти «Про професійну освіту»: основного (реєстр. № 13107) та два альтернативні — № 13107-1 і № 13107-2.
Члени Комітету дійшли згоди об’єднати ключові положення законопроєктів у доопрацьовану редакцію закону та підготувати її для подання до Верховної Ради.
Крім того, повторно розглянули законопроєкт № 10218 про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Було опрацьовано поправки, які усувають неузгодженості та вдосконалюють положення щодо підтримки дослідницької інфраструктури та молодих учених.
Також Комітет підтримав внесення до порядку денного сесії проєкту постанови про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2024 рік.
За інформацією ВРУ
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.