Як забронювати працівника, що на обліку в СБУ чи розвідувальному органі

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
КМУ оприлюднив порядок бронювання

КМУ постановою від 15.04.2025 № 436 вніс зміни до постанови КМУ «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 27.01.2023 № 76 (далі — Постанова № 76).

Постанову № 76 доповнили Порядком бронювання військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в Службі безпеки, розвідувальних органах України, на період мобілізації та на воєнний час (далі — Порядок).

Порядок визначає механізм бронювання військовозобов’язаних в державних органах, критично важливих підприємствах та установах, спеціалізованих установах та операторах протимінної діяльності за списками згідно з рішенням Мінекономіки.

Як і за нормами загального порядку бронювання, бронюватимемо працівників незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

Список працівників у паперовій або електронній формі разом з обґрунтуванням подаватимемо СБУ, розвідувальним органам, щоб його погодили та визначили кількість працівників, яких можемо забронювати.

Мінекономіки ухвалить рішення про бронювання військовозобов’язаних. СБУ чи розвідувальний орган оформлять витяг з рішення на кожного заброньованого. Працівники отримають витяг у  державному органі, критично важливому підприємстві чи установі, спеціалізованій установі, у оператора протимінної діяльності під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку.

Документ, що підтверджує відстрочку  — це витяг,  який засвідчила підписом особа, уповноважена керівником СБУ чи розвідувального органу та скріплений відповідною печаткою.

Форми списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання, витягу з наказу Мінекономіки про бронювання, відомості видачі бланків спеціального військового обліку знаходяться у додатках до Порядку.

У Порядку виклали також підстави, за яких відстрочку анулюють та порядок дій, щоб її анулювати та вилучити у працівника витяг.

У Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженому Постановою № 76, уточнили, що його дія не поширюється на військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, розвідувальних органах України.

Працівників, що на обліку в СБУ чи розвідувальних органах, до загальної кількості військовозобов'язаних у цілях розрахунку ліміту на бронювання не враховують.

Бронювання працівників під час війни у Дії

У Критеріях та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених Постановою № 76, визначення розвідувальних органів України привели у відповідність до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
292968

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді