
Роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічного обов’язкового медогляду осіб віком до 21 року згідно із ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-XII.
Як організувати медичні огляди працівників
Для проведення медичного огляду роботодавцю необхідно:
видати наказ про проведення медогляду;
звернутись до Держпраці із заявою щодо визначення категорії працівників, які підлягають медогляду;
додати до заяви копію штатного розпису, протоколи лабораторних досліджень факторів виробничого середовища на робочих місцях;
на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають медоглядам, скласти у чотирьох примірниках поіменні списки працівників і погодити їх з Держпраці;
укласти договір про проведення медогляду із закладом охорони здоров’я;
погодити із закладом охорони здоров’я план-графік проведення медоглядів і забезпечити явку працівників;
отримати Заключний акт за результатами медогляду;
забезпечити проведення оздоровчих заходів та усунути причини, що призводять до професійних захворювань;
відсторонити від роботи працівників, які не пройшли медогляд.
Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Працівники транспортних засобів проходять медогляди як працівники, зайняті на важких роботах, окрім тих, які підлягають оглядам відповідно до наказу МОЗ та МВС України від 31.01.2013 №65/80 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів».
За інформацією
Головного управління ПФУ в Луганській області
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.