Як встановити неповний робочий час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Гарантії для працівника в умовах неповного робочого часу на підприємстві

Як встановити неповний робочий час

Неповний робочий час можна встановити згідно із ст. 56 КЗпП таким чином:

  • у формі неповного робочого дня;

  • неповного робочого тижня (меншої кількості робочих днів на тиждень);

  • одночасно обох варіантів — за згодою сторін.

Неповний робочий час

Ініціатором встановлення неповного часу може бути як працівник, так і роботодавець. В обох випадках умови фіксуються у наказі та трудовому договорі.

Працівники з неповним робочим часом мають ті ж самі права, що й інші працівники, включно з правом на щорічну відпустку повної тривалості, оплатою лікарняних та правом на соціальне страхування.

Оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку, але не менше розміру, передбаченого законодавством.

За інформацією

Південного міжрегіонального управління Держпраці

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
153245

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
166209

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
12347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді