На обговоренні профспілок — профстандарт іпотерапевта
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Професійні стандарти в кадровій роботі
На сайті СПО об’єднань профспілок оприлюднили проєкт професійного стандарту «Іпотерапевт» (далі — Профстандарт). Розробник — Громадська організація «Фонд розвитку аграрної освіти і науки».
Назва професії «Іпотерапевт» відсутня у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 та досі не було відповідного Профстандарту.
Мета діяльності за професією — вплив та покращення якості життя через активізацію рухового та соціально-психологічного потенціалу людини та напрямки підтримки здорового способу життя, профілактики, терапії / втручання та реабілітації за допомогою коней. Іпотерапевт використовуватиме доказову практику та клінічні дослідження, щоб цілеспрямовано керувати рухами коней, адаптованими до можливостей людини. Це інструмент терапії, який залучає сенсорні, нейромоторні і когнітивні системи людини, щоб досягнути функціональних результатів.
Профстандарт:
- передбачає професійну кваліфікацію іпотерапевта згідно з Національною рамкою кваліфікацій (НРК) — 6 рівень НРК;
визначає документи, що підтверджують професійну кваліфікацію особи, опис трудових функцій та компетентностей.
Професійна кваліфікація іпотерапевта передбачатиме освітній рівень не нижче першого /бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю:
- «Фізична культура і спорт» або «Спеціальна освіта» галузі знань «Освіта»;
- «Психологія» галузі знань «Соціальні науки, журналістика, інформація та міжнародні відносини»;
- «Медична психологія», «Терапія та реабілітація (за спеціалізаціями)» або «Громадське здоров’я» галузі знань «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення».
Рекомендована дата перегляду профстандарту — березень 2030 року.
За інформацією СПО об’єднань профспілок