Жінка має право після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами взяти щорічну, а потім — працювати без оформлення догляду до 3 років

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на підприємстві надають жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї згідно із Законом України № 504/96-ВР «Про відпустки».
Тому працівниця має право приєднати основну щорічну відпустку до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінка має право взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, але оформлювати таку відпустку не обов’язково. Всі додаткові гарантії для такої працівниці зберігаються.
Так, забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату через наявність дітей віком до 3-х років, звільняти жінок, які мають дітей віком до трьох років, крім випадків повної ліквідації підприємства.
Відпустка з вагітності та пологів
У період дії воєнного стану не залучають до роботи в нічний час без згоди жінок, які мають дитину віком до одного року.
Крім того, жінки, які мають дітей віком до 3-х років, в разі неможливості виконання попередньої роботи переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку 3-х років.
За інформацією ФПСУ
Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час? Чим, окрім підстав, відрізняється відпустка по вагітності та пологах і навчальна відпустка? Відповіді — у статті.
Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.