У посібнику — практика трудових відносин останніх трьох років

Протягом трьох останніх років формується практика застосування норм нового воєнного трудового законодавства. У зв'язку з цим Національна асоціація адвокатів України підготувала методичні матеріали «Робота адвоката з трудовим законодавством воєнного стану».
Як організувати роботу під час воєнного стану
Матеріали охоплюють такі питання:
- укладання трудових договорів;
- переведення працівників та зміни істотних умов праці;
- робота у нічний час;
- установлення й облік робочого часу;
- надання відпусток.
Також розглядають особливості призупинення трудових договорів, їх розірвання за бажанням працівника та з ініціативи роботодавця, звільнення керівника.
У посібнику наведені сучасні позиції Верховного Суду щодо поточної практики в трудових спорах.
За інформацією
Національної асоціації адвокатів України
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.