
Відомості про трудову діяльність працівника чи фізичної особи-підприємця, подають на оцифрування до Пенсійного фонду згідно із Законом України №1217-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівників в електронній формі» від 5.02.2021 року.
Як спростити передачу сканкопій трудової до ПФУ
Інформацію про трудову діяльність працівників необхідно подати до Реєстру застрахованих осіб протягом п’яти років, починаючи з 10 червня 2021 року.
Щоб завантажити сканкопії трудової книжки на оцифрування, потрібно:
- авторизуватись на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
- обрати пункт «Відомості про трудові відносини» в розділі «Комунікації з ПФУ»;
- заповнити загальні дані та надати згоду на обробку персональних даних;
- завантажити сканкопії трудової книжки;
- підписати форму та відправити до ПФУ.
Скановані файли мають бути кольоровими у форматі JРG, JРЕG, РDF та не перевищувати розміру 1 Мб. Документи, які містять більше однієї сторінки, необхідно сканувати в повному обсязі та прикріпляти як один файл. Назви файлів мають відповідати виду відсканованого документа.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Полтавській області
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.