Указом Президента України від 13.11.2014 № 872/2014 21 листопада визнано Днем Гідності та Свободи.
Мета запровадження пам’ятної дати — це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Водночас для працівників і роботодавців цей день є звичайним робочим днем, а не святковим, робота в який не провадиться. Жодних змін щодо визнання 21 листопада святковим днем до законодавства не внесено.
Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2018 рік
Символічно, що День гідності збігається з Днем святого Михаїла або, як його називають, — Собором святого архистратига Михаїла, що відзначають 21 листопада.
Із 12 сторіччя архістратига Михаїла зображали на гербах Києва. Він вважається янголом-охоронцем української столиці. Символ архістратига Михаїла був зображений на головній хоругві часів Богдана Хмельницького та на козацьких прапорах.
Образ святого Михаїла уособлює перемогу добра над темними силами.
ДО ВІДОМА!
Святкові і неробочі дні встановлюються винятково статтею 73 Кодексу законів про працю України.
До святкових днів належать:
- 1 січня — Новий рік
- 7 січня — Різдво Христове
- 8 березня — Міжнародний жіночий день
- 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих
- 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
- 28 червня — День Конституції України
- 24 серпня — День незалежності України
- 14 жовтня — День захисника України.
Робота також не провадиться в дні релігійних свят (ці дні вважаються неробочими, — не плутайте з вихідними днями)
- 7 січня — Різдво Христове
- один день (неділя) — Пасха (Великдень)
- один день (неділя) — Трійця.
Читайте також: Вихідний, святковий, неробочий день: у чім відмінність
У святкові і неробочі дні, зазначені у статті 73 КЗпП, допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. У ці дні допускаються роботи із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 КЗпП. Робота у зазначені дні компенсується відповідно до статті 107 КЗпП.