Під час оголошення тривоги роботодавець має гарантувати безпеку, а не змушувати виконувати обов’язки. Це вимога трудового законодавства

Роботодавці зобов’язані забезпечити цивільний захист працівників у разі повітряної тривоги. Ніхто не має права вимагати виконання роботи, якщо це становить явну небезпеку для життя чи відбувається з порушенням вимог безпеки (ст. 153 КЗпП).
Хоча закон не передбачає прямої відповідальності за роботу підприємств під час тривоги, зобов’язання щодо безпечних умов праці лишається чинним.
Порядок дій під час повітряної тривоги
Коли звучить сирена, це завжди реальна загроза, а не тренування. Працівник має діяти згідно з внутрішніми інструкціями підприємства — зокрема, переміститись до укриття або безпечного місця. І роботодавець має забезпечити таку можливість.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області
Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.