
Працівник, який одночасно працює на кількох підприємствах, має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності в кожній установі, де перебуває в трудових відносинах (Закон України № 4158-ІХ, який набрав чинності 4 квітня 2025 року).
Закон гарантує страхові виплати не лише за основним місцем роботи, а й за всіма місцями роботи за сумісництвом — без обмеження їх кількості. Отже, якщо працівник має декілька трудових договорів, він може отримати лікарняні від кожного з роботодавців окремо.
Лікарняні сумісникам із 4 квітня 2025 року
Окрема норма передбачає порядок дій у разі нещасного випадку: якщо він стався не за основним місцем роботи, інший роботодавець виплачує застрахованій особі 5 днів лікарняного зі своїх коштів. Далі виплати здійснює Пенсійний фонд.
У випадку професійного захворювання або виробничої травми роботодавець, на якого припав страховий випадок, оплачує повну суму допомоги — 100 % середньої зарплати. Перші 17 днів оплачуються за рахунок роботодавця, решта — відповідно до чинного порядку.
За інформацією Головного управління
ПФУ в Донецькій області
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.