
Коли працівник досягає пенсійного віку — це не лише підстава для звернення за пенсією, а й важливий етап кадрової роботи. У 2025 році право на пенсію за віком мають особи зі страховим стажем не менше ніж 32 роки.
Щоб допомогти майбутньому пенсіонеру, роботодавець має завчасно — не пізніше ніж за місяць до досягнення віку — повідомити працівника та підготувати відповідні документи. Насамперед потрібно перевірити коректність записів у трудовій книжці, виправити неточності, звернувшись до попередніх роботодавців, а також перевірити дані про страховий стаж і сплату ЄСВ через особистий кабінет роботодавця на вебпорталі ПФУ.

Також необхідно передати електронні відомості про трудову діяльність працівника через вебпортал Пенсійного фонду — для переведення інформації в цифровий формат відповідно до чинної постанови Кабміну. У разі відсутності трудової книжки або записів у ній стаж може бути підтверджено іншими документами, перелік яких визначено відповідним порядком.
За інформацією Головного управління
ПФУ в Луганській області
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років