Відповідь
Законодавство про працю містить лише декілька норм, які передбачають можливість виконання роботи вдома певною категорію працівників. Проте, одночасно і не містить заборони для укладення трудового договору про надомну роботу з іншими категоріями осіб. У даному випадку не має значення чи це основний працівник, чи сумісник. Найважливіше — дотримати всіх вимог законодавства при укладенні трудового договору з працівником про роботу на дому.
Покроковий алгоритм дій — у консультації «Надомна, дистанційна, віддалена робота: що обрати та як перевести на таку роботу працівника».
У пригоді також стане консультація «Приймаємо особу з інвалідністю на надомну роботу: крок за кроком».
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням