Відповідь
Законодавство про працю містить лише декілька норм, які передбачають можливість виконання роботи вдома певною категорію працівників. Проте, одночасно і не містить заборони для укладення трудового договору про надомну роботу з іншими категоріями осіб. У даному випадку не має значення чи це основний працівник, чи сумісник. Найважливіше — дотримати всіх вимог законодавства при укладенні трудового договору з працівником про роботу на дому.
Покроковий алгоритм дій — у консультації «Надомна, дистанційна, віддалена робота: що обрати та як перевести на таку роботу працівника».
У пригоді також стане консультація «Приймаємо особу з інвалідністю на надомну роботу: крок за кроком».
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.