Бронювання та переведення працівника
Запитання
Чи потрібно скасовувати бронювання при переведенні працівника на іншу посаду?
Відповідь
Якщо працівник змінює посаду, підприємство протягом трьох днів зобов’язане надіслати повідомлення про ці зміни до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), де працівник перебуває на військовому обліку.
Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (Порядок № 76) не передбачає затвердженої форми повідомлення про переведення. У супровідному листі, який додається до витягу за попередньою посадою (вилученого у військовозобов’язаного і направленого до ТЦК), зазначте інформацію за зразком.
У разі переведення або звільнення військовозобов’язаного з подальшим призначенням на іншу посаду, відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» № 389-VIII від 12.05.2015, відстрочка від призову, надана на попередній посаді, залишається дійсною. Це стосується переведення в тому ж органі державної влади, іншому державному органі, органі місцевого самоврядування, на підприємстві, в установі чи організації.
У відомості видачі бланків спеціального військового обліку зробіть відмітку, що в працівника вилучили витяг про бронювання за попередньою посадою та видали новий.
Тож бронювання залишається чинним, скасовувати не потрібно.