Відповідальність за невчасну виплату відпускних під час карантину

3222

Запитання

Чи оштрафують роботодавця, який невчасно виплатить відпускні під час карантину?

Відповідь

Штрафу не буде, якщо роботодавець домовиться з працівником про інший строк виплати відпускних або доведе, що не міг дотримати вимог законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР зарплату за час відпустки (відпускні) виплачують працівнику не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

В умовах карантину працівнику треба терміново оформити відпустку. Отже, можна скористатися нормами статті 7 Конвенції МОП «Про оплачувані відпустки» від 24.06.1970 № 132: «Суми за час відпустки виплачують до відпустки, якщо про інше не домовилися працівник і роботодавець».

Нехай працівник вкаже у заяві про відпустку, щоб зарплату за час відпустки виплатили, наприклад, разом із зарплатою за другу половину березня 2020 року.

Невчасна виплата відпускних під час карантину: які наслідкиДізнайтеся, як працівнику подати заяву, якщо він не може зробити це особисто під час карантину

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX вніс зміни до статті 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР. Карантин, що встановив КМУ, віднесли до форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Це надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконувати зобов’язання, передбачені умовами договору (контракту, угоди тощо), та обов’язки згідно із законодавчими та іншими нормативними актами. Тож роботодавець не нестиме відповідальності за невчасну виплату відпускних, навіть якщо не виплатить їх вчасно і не погодить строк виплати із працівником. Головна умова — роботодавець має довести, що об’єктивно не міг дотримати вимог законодавства.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: основні питання створення та розрахунку

Створений резерв відпусток надає можливість на підприємстві рівномірно розподілити витрати на оплату відпусток протягом усього року. Читайте у статті як створити резерв відпусток та як його розраховувати
6781

Відпустка за сумісництвом: тривалість, види та порядок надання

Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
57577

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
72632

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
31634

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
14903