Присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування

13852

Запитання

Відповідь

Рішення про присвоєння чергового рангу в цьому випадку приймає міський голова за поданням безпосереднього керівника посадової особи місцевого самоврядування (ч. 4 ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ІІІ; далі — Закон № 2493)

Черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування присвоюється за умови, якщо посадова особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш як 2 роки (ч. 7 ст. 15 Закону № 2493).

Однак, черговий ранг не може бути присвоєний посадовій особі, до якої протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період перебування під слідством. Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися як захід дисциплінарного впливу (Методичні рекомендації щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», затверджені наказом Головдержслужби від 28.03.2005 № 72).

Також, на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом № 2493 (ч. 3 ст. 7 Закону № 2493). Тому якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення (ч. 1 ст. 151 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Нагадаємо, що строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку (ч. 2 ст. 241-1 КЗпП).

В означених ситуаціях черговий ранг може бути присвоєно через два роки успішної роботи, за умови, що протягом останнього року до посадової особи місцевого самоврядування не застосовувались дисциплінарні стягнення (не оголошувалась догана).

Тому черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно:

  • в першому випадку — не раніше 27.02.2017;
  • в другому — не раніше 21.11.2016;
  • в третьому — не раніше 20.11.2016.

Дострокове зняття дисциплінарного стягнення означає, що надалі до посадової особи можуть застосовуватись заходи заохочення. А от при розгляді питання щодо присвоєння чергового рангу це не має значення, оскільки однією з основних вимог є сам факт не застосування дисциплінарного стягнення протягом останнього року.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
536158

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
42178

Обчислення стажу державної служби

При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки
40876

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
62136