Відповідальність кадровика за відсутність підписів працівників в особових картках

4204

Запитання

Відповідь

З кожним записом, що заносять до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівника необхідно ознайомити під особистий підпис в особовій картці, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша). Також працівник засвідчує своїм підписом в особовій картці факт одержання трудової книжки у зв’язку зі звільненням (п. 2.5 , 7.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58).

Неознайомлення працівника з записами в особовій картці про призначення на роботу, переведення і звільнення, посадовою особою Держпраці може бути кваліфіковано, як «інші порушення у сфері праці», за що передбачено штрафні санкції на підприємство у розмірі мінімальної заробітної плати. При цьому винні посадові особи також можуть бути притягнені до відповідальності згідно з КпАП.

Детальніше про це у консультації — «Відповідальність у сфері праці з 1 січня 2015 року» системи «Експертус Кадри», яка доступна передплатникам. Якщо ви не передплачуєте систему, — оформіть демодоступ та 3 дні безплатно користуйтеся матеріалами ситеми

В особовій картці за формою № П-2 підпис працівника передбачено лише у розділі ІV «Призначення і переведення» та при звільненні у графі «Дата і причина звільнення (підстава)».

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2548

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2341

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29230

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11915

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28685