Засідання комісії із соціального страхування в умовах карантину

2882

Запитання

Як провести засідання комісії із соціального страхування, якщо 3 члена комісії на час карантину перебувають у відпустках без збереження заробітної плати?

Відповідь

Як оплачувати лікарняніСКАЧАТИ шпаргалку

Комісія з соціального страхування має працювати за планом та проводити засідання щонайменше двічі на місяць (п. 4.1 Постанови ФСС «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 19.07.2018 № 13, далі-Положення № 13).

Як створити комісію із соціального страхування та організувати її роботу

Підприємство має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10-ти днів із дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Члени Комісії беруть участь у засіданнях особисто без права передання повноважень іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13) та виконують обов’язки на громадських засадах (абз. 5 п. 1.3 Положення № 13).

Комісія правомочна приймати рішення за наявності на засіданні більше половини її членів, представника кожної сторони.


В умовах дії обмежувальних заходів під час карантину (дистанційної роботи, режиму неповного робочого часу) комісії може проводити засідання дистанційно за допомогою сервісів Google Meet, Zoom та Skype.

1. Якщо у зв’язку з відпустками без збереження зарплати працівників в Комісії не буде кворуму, внесіть зміни до складу комісії — замініть членів комісії, які у відпустках, працівниками, які фактично виконують свої обов’язки хоча б на умовах неповного робочого часу. Забезпечте рівну кількість членів комісії від сторони працівників та від сторони роботодавця. Якщо йдеться про сторону від працівників, доведеться дистанційно чи шляхом опитування провести загальні збори, рішення оформити протоколом. Якщо йдеться про сторону від роботодавця, це простіше. Своє рішення він оформить наказом (абз. 7 п. 1.3 Положення № 13).

2. Роботодавець може домовитися з членами комісії, які у відпустках, перервати на день засідання комісії відпустки й оплатити цей робочий день, а з наступного дня оформити відпустки знову. У такому разі вносити зміни до складу комісії не доведеться.

Де і як реєструвати протоколи комісії із соціального страхування

3. Роботодавець може попросити членів комісії, які у відпустках, провести засідання комісії. У нормальних умовах так робити неправильно. Проте малоймовірно, що на це зверне увагу під час перевірки Фонд соцстраху і притягне до адміністративної відповідальності роботодавця, який так вчинив в умовах форс-мажору через карантин. Тому що члени комісії виконують свої функції на громадських засадах.

Тож остаточне рішення має прийняти роботодавець.

Ірина Житкова

керівник групи експертів Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165837

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29944

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339