Відповідь
Так, має.
Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Частина 1 статті 18 Закону про відпустки надає право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку матері або батьку дитини. При цьому не конкретизує форму працевлаштування працівниці чи працівника — основне місце роботи чи за сумісництвом.
Консультація ураховує всі зміни і допоможе: оформити відпустку матері чи батьку; замінити відсутнього працівника; припинити та оформити відпустку знову; вивести на роботу працівника після закінчення відпустки.
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.