Працівник не приступив до роботи, а запис до трудової книжки внесено: як діяти кадровику?

2408

Запитання

Працівника прийнято на роботу. Відповідний запис до трудової книжки внесено. Але працівник так і не приступив до виконання обов’язків. Як вчинити у такій ситуації?

Відповідь

Якщо роботодавець доведе факт прогулу без поважних причин працівника з першого робочого дня, звільняти працівника за пунктом 4 статті 40 КЗпП немає потреби, оскільки особу не було фактично допущено до роботи, отже трудовий договір не вважається укладеним.

Тому, якщо працівник не приступив до виконання обов’язків, то доцільно:

  • скласти акти про відсутність працівника на роботі з невідомих причин;
  • надіслати на всі відомі адреси працівника повідомлення, в якому запропонувати в певний строк повідомити про причини відсутності на робочому місці. В разі небажання працювати за укладеним трудовим договором, запропонувати йому написати заяву про відкликання попередньої заяви про прийняття на роботу. Повідомлення радимо відправити рекомендованим листом з описом вкладення та відміткою «Вручити особисто»;
  • у випадку отримання заяви про відкликання заяви про прийняття на роботу або ненадання відповіді у визначений строк — скасувати наказ про прийняття на роботу у зв’язку з тим, що працівник не приступив до виконання своїх обов’язків;
  • подати до ДФС скасовуюче повідомлення;
  • внести до трудової книжки працівника запис, наприклад, такого змісту: «запис № 5 внесено помилково»;
  • надіслати працівнику повідомлення про необхідність отримання трудової книжки (за необхідності).

Детальніше — у консультаціях системи «Експертус Кадри»:

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд працівників

Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
43812

Направлення на медичний огляд працівників: як оформити

Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
54348

Наказ про прийняття на роботу директора

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
151320