Працівник не приступив до роботи, а запис до трудової книжки внесено: як діяти кадровику?

2729

Запитання

Працівника прийнято на роботу. Відповідний запис до трудової книжки внесено. Але працівник так і не приступив до виконання обов’язків. Як вчинити у такій ситуації?

Відповідь

Якщо роботодавець доведе факт прогулу без поважних причин працівника з першого робочого дня, звільняти працівника за пунктом 4 статті 40 КЗпП немає потреби, оскільки особу не було фактично допущено до роботи, отже трудовий договір не вважається укладеним.

Тому, якщо працівник не приступив до виконання обов’язків, то доцільно:

  • скласти акти про відсутність працівника на роботі з невідомих причин;
  • надіслати на всі відомі адреси працівника повідомлення, в якому запропонувати в певний строк повідомити про причини відсутності на робочому місці. В разі небажання працювати за укладеним трудовим договором, запропонувати йому написати заяву про відкликання попередньої заяви про прийняття на роботу. Повідомлення радимо відправити рекомендованим листом з описом вкладення та відміткою «Вручити особисто»;
  • у випадку отримання заяви про відкликання заяви про прийняття на роботу або ненадання відповіді у визначений строк — скасувати наказ про прийняття на роботу у зв’язку з тим, що працівник не приступив до виконання своїх обов’язків;
  • подати до ДФС скасовуюче повідомлення;
  • внести до трудової книжки працівника запис, наприклад, такого змісту: «запис № 5 внесено помилково»;
  • надіслати працівнику повідомлення про необхідність отримання трудової книжки (за необхідності).

Детальніше — у консультаціях системи «Експертус Кадри»:

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31309

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5353

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
469266

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34262