Працівник не приступив до роботи, а запис до трудової книжки внесено: як діяти кадровику?

2365

Запитання

Працівника прийнято на роботу. Відповідний запис до трудової книжки внесено. Але працівник так і не приступив до виконання обов’язків. Як вчинити у такій ситуації?

Відповідь

Якщо роботодавець доведе факт прогулу без поважних причин працівника з першого робочого дня, звільняти працівника за пунктом 4 статті 40 КЗпП немає потреби, оскільки особу не було фактично допущено до роботи, отже трудовий договір не вважається укладеним.

Тому, якщо працівник не приступив до виконання обов’язків, то доцільно:

  • скласти акти про відсутність працівника на роботі з невідомих причин;
  • надіслати на всі відомі адреси працівника повідомлення, в якому запропонувати в певний строк повідомити про причини відсутності на робочому місці. В разі небажання працювати за укладеним трудовим договором, запропонувати йому написати заяву про відкликання попередньої заяви про прийняття на роботу. Повідомлення радимо відправити рекомендованим листом з описом вкладення та відміткою «Вручити особисто»;
  • у випадку отримання заяви про відкликання заяви про прийняття на роботу або ненадання відповіді у визначений строк — скасувати наказ про прийняття на роботу у зв’язку з тим, що працівник не приступив до виконання своїх обов’язків;
  • подати до ДФС скасовуюче повідомлення;
  • внести до трудової книжки працівника запис, наприклад, такого змісту: «запис № 5 внесено помилково»;
  • надіслати працівнику повідомлення про необхідність отримання трудової книжки (за необхідності).

Детальніше — у консультаціях системи «Експертус Кадри»:

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30844

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33404

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40799

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75609