Звільнення сумісника у зв’язку з переведенням в іншу організацію

2151

Запитання

Чи можна звільнити працівника-сумісника за пунктом 5 статті 36 КЗпП?

Відповідь

Кодексом законів про працю України (КЗпП) не встановлено обмежень щодо звільнення з роботи у зв’язку з переведенням на інше підприємство. Тому за цією підставою можна звільнити як основного працівника, так і працівника-сумісника. Тим більше, що така підстава для звільнення надає можливість роботодавцю звільнити, наприклад, одиноку мати, що працює за сумісництвом та має дитину до 14 років, не порушуючи гарантій, визначених статтею 184 КЗпП.

Утім, у зв’язку з особливостями укладання трудового договору за основним місцем роботи і за сумісництвом, оформлення звільнення з роботи працівника за пунктом 5 статті 36 КЗпП без порушень можливе лише у випадку, коли на підприємстві, куди працівник планує працевлаштуватись, він також працюватиме за сумісництвом.

Не рекомендуємо звільняти зі цією підставою працівника-сумісника при переведенні на підприємство, як на основне місце роботи, оскільки при оформленні можуть виникнути проблеми, зокрема, при внесенні запису до трудової книжки працівника, адже внесення запису про роботу за сумісництвом не передбачає зазначення підстави звільнення, а запис у трудовій книжці про прийняття за переведенням на основне місце не міститиме відповідного попереднього запису про звільнення у зв’язку з переведенням з попереднього місця роботи, що спричинить плутанину у записах.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
107354

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9292

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73693

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
25406

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
172624