Скорочення назви медичного закладу та назви організації у лікарняному

1804

Запитання

Працівник приніс лікарняний, у якому замість повної назви закладу охорони здоров’я, що його видав, зазначено абревіатуру, а в назві організації — замість Товариство з обмеженою відповідальністю вказано ТОВ. Чи вважається це порушенням?

Відповідь

Порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, контролю за правильністю їх видачі визначені Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

Скорочення назви медичного закладу та назви організації у лікарняному Читайте такожУсе про лікарняний: добірка для кадровика

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності (ЛН), затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) лицьовий бік листка непрацездатності заповнює лікуючий лікар або молодший медичний працівник з медичною освітою розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом. На лицьовому боці ЛН чітко вказують назву і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджують штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків  непрацездатності» (п. 3.1. Інструкції № 532).

Отже, зазначення на ЛН абревіатури замість повної назви закладу охорони здоров’я є порушенням правил оформлення документа, визначених Інструкцією № 532, і потребує внесення повної назви.

Застосовувати загальновідомі ініціальні скорочення (абревіатури) в їхній усталеній формі дозволяє п. 4.16. Національного стандарту України «Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила» (ДСТУ 3582-2013), якому надано чинності наказом Мінекономрозвитку від 22.08.2013 № 1010 та прийнято на заміну ДСТУ 3582-97. Різні випадки скорочування слів із прикладами наведено в розділі 4 ДСТУ 3582-2013.

Отже, використовувати на документах абревіатуру ТОВ замість повної назви організації — правомірно.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5713

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143732

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165829

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29942

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339