Звільнення працівника під час тримання його під вартою

5411

Запитання

Одного із працівників затримали за підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Інформації щодо того, чи може затриманий працівник виконувати свої посадові обов’язки — немає. Як відмічати такого працівника у табелі? Чи можна звільнити його з ініціативи роботодавця?

Відповідь

Пункт 7 статті 36 Кодексу законів про працю визначає як підставу для припинення трудового договору — набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження роботи.

У зв’язку із цим, не може бути підставою для припинення трудового договору застосування до працівника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Оплата праці за цей період не проводиться, оскільки зарплата виплачується за фактично виконану працівником роботу.

Отже, період тримання працівника під вартою не оплачується, але й звільнити його з цих підстав не можна.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи у встановленому порядку (ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці»).

Оскільки у роботодавця немає документального підтвердження причин відсутності працівника, у табелі обліку робочого часу слід проставляти НЗ (неявки з нез’ясованих причин).

Натомість працівник може звільнитися під час тримання під вартою, наприклад, за власним бажанням, за угодою сторін тощо.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
656124

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
632328

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
162968