Підвищення мінімального посадового окладу контрактникам, увільненим від роботи

788

Запитання

Чи підвищувати з 2018-го року мінімальний посадовий оклад у штатному розписі для посади, яку обіймає працівник-контрактник, увільнений від роботи?

Відповідь

Мінімальна заробітна плата є державною гарантією оплати праці, встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 КЗпП та ст. 3 Закону України «Про оплату праці»).

Підвищення мінімального посадового окладу контрактникам, увільненим від роботиЧитайте також: Доплата до мінімальної зарплати у штатному розписі: як відобразити

Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII (далі — Закон № 2246) встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 3723 грн; у погодинному розмірі — 22,41 грн (ст. 8 Закону № 2246). Окрім того, встановлено розмір мінімального посадового окладу (тарифної ставки) — не менше 1762 грн. Такий розмір прожиткового мінімуму встановлено для працездатних осіб з 01.01.2018.

Отже, якщо розмір посадового окладу працівника, який проходить військову службу за контрактом та увільнений від роботи, менший за встановлений законом мінімальний посадовий оклад, розмір посадового окладу потрібно привести у відповідність до встановленого Законом № 2246.

Підвищення мінімального посадового окладу контрактникам, увільненим від роботиЧитайте також: За порушення мінімальних гарантій в оплаті праці — штраф у 10 МЗП. За що саме?

Зверніть увагу, що при нарахуванні заробітної плати у цьому випадку слід проводити доплату до мінімальної зарплати, зазначеної у тому ж Законі.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6964

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107099

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251415