Ведення військового обліку на підприємстві без кадрової служби у 2018 році
Запитання
Чи видавати наказ про призначення директора відповідальним за ведення військового обліку на підприємстві, де немає кадрової служби?
Відповідь
Персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи покладено на керівника підприємства (ч. 5 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).
Якщо на підприємстві працює менше 500 призовників і військовозобов’язаних, обов’язки з ведення військового обліку покладають на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом. Відповідальному встановлюють доплату у розмірі до 50% посадового окладу (п. 11 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921).
Якщо на підприємстві немає кадрової служби, не потрібно видавати наказ про покладання обов’язків з військового обліку на керівника підприємства — такий обов’язок передбачає для нього Закон № 2232.
Якщо фактично питаннями військового обліку опікується інший працівник, покладіть обов’язки з військового обліку на нього — за згоди.
Нормативні акти не зобов’язують роботодавця призначати відповідального не з числа працівників кадрової служби, але керівник має право делегувати частину повноважень іншому працівнику.
Перегляньте вебінар на тему «Військовий облік»
Щоб призначення відповідального не викликало запитань у працівників військкомату, зазначте у повідомленні:
У зв’язку з відсутністю на підприємстві кадрової служби, з метою забезпечення оперативності і достовірності обов’язки з військового обліку військовозобов’язаних і призовників покладено на …