Креативний директор: як зазначити у штатному розписі

2823

Запитання

Чи можна у штатному розписі зазначити назву посади «Креативний директор»?

Відповідь

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (КП), не містить професійної назви «креативний директор».

Натомість КП передбачає професійні назви: «Головний художній керівник» з кодом 1229.6, яка належить до професійного угруповання «Керівники підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту, та «Керівник художній» з кодом 2455.2, яка належить до професійного угруповання «Кіно- театральні (естрадні та інші) актори та режисери». Кваліфікаційну характеристику останньої професії вміщено у Випуску 81 «Культура та мистецтво» ДКХП та у Випуску 84 «Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність» ДКХП. Щоб правильно підібрати для вказаного керівника відповідну назву посади за КП, слід враховувати основні завдання і обов’язки, а також сферу діяльності.

Креативний директор: як зазначити у штатному розписіВам стане у пригоді: Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Якщо зазначену посаду передбачено застосувати у виробничій сфері, рекомендуємо від базової професійної назви «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» з кодом КП 1210.1, яка належить до професійного угруповання «Керівники підприємств, установ та організацій», на підставі Приміток 1 і 2 Додатка В до КП за допомогою похідного слова «заступник» та уточнюючих слів утворити нову професійну назву, наприклад: «Заступник директора з розробки креативних ідей», зберігаючи код базової професії.

Кваліфікаційну характеристику базової професії вміщено у Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП. На її основі можна розробити посадову інструкцію для утвореної професії.

Назви посад для штатного розпису підбирають згідно з КП. Записи до трудових книжок про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконують відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у КП (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій.
174937

Професійний стандарт кухаря

Професійний стандарт кухаря, розроблений у 2015 році з ініціативи роботодавців, професійних об’єднань та профільних навчальних закладів.
6286

Професійні стандарти в Україні

Із 1 січня 2017 року термін «професійний стандарт» з’явився в Кодексі законів про працю України та Законі «Про оплату праці». Наприкінці травня Уряд ухвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів. Розберімося, навіщо вони та як стосуються кадрової практики.
11192

Використання кваліфікаційних характеристик професій працівників при складанні штатного розпису

При розробленні штатного розпису, під час приведення кадрових документів у відповідність до Класифікатора професій, кадрова служба повинна враховувати завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги, визначені для різних професій. Необхідну інформацію можна отримати з кваліфікаційних характеристик, що містяться у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП).
11203