Креативний директор: як зазначити у штатному розписі
Запитання
Чи можна у штатному розписі зазначити назву посади «Креативний директор»?
Відповідь
Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (КП), не містить професійної назви «креативний директор».
Натомість КП передбачає професійні назви: «Головний художній керівник» з кодом 1229.6, яка належить до професійного угруповання «Керівники підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту, та «Керівник художній» з кодом 2455.2, яка належить до професійного угруповання «Кіно- театральні (естрадні та інші) актори та режисери». Кваліфікаційну характеристику останньої професії вміщено у Випуску 81 «Культура та мистецтво» ДКХП та у Випуску 84 «Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність» ДКХП. Щоб правильно підібрати для вказаного керівника відповідну назву посади за КП, слід враховувати основні завдання і обов’язки, а також сферу діяльності.
Вам стане у пригоді: Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків
Якщо зазначену посаду передбачено застосувати у виробничій сфері, рекомендуємо від базової професійної назви «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» з кодом КП 1210.1, яка належить до професійного угруповання «Керівники підприємств, установ та організацій», на підставі Приміток 1 і 2 Додатка В до КП за допомогою похідного слова «заступник» та уточнюючих слів утворити нову професійну назву, наприклад: «Заступник директора з розробки креативних ідей», зберігаючи код базової професії.
Кваліфікаційну характеристику базової професії вміщено у Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП. На її основі можна розробити посадову інструкцію для утвореної професії.
Назви посад для штатного розпису підбирають згідно з КП. Записи до трудових книжок про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконують відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у КП (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).