Тимчасове скорочення робочого тижня

1053
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри

Запитання

Директор хоче скоротити робочий день у п’ятницю (з 9:00 до 15:00), не зменшуючи розмір зарплати. Чи правомірно тимчасово встановити меншу тривалість робочого тижня та видати окремий наказ?

Відповідь

Якщо підприємство не фінансують з державного чи місцевого бюджету, то так, це правомірно.
Встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, аніж 40 годин на тиждень, можуть підприємства й організації під час укладання колективного договору (ч. 2 ст. 50 КЗпП). Колдоговір може передбачати додаткові порівняно із законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.
Зразок колективного договору
Зауважимо, що час початку та закінчення щоденної роботи / зміни визначають у правилах внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР) і графіках змінності. Тож для внесення змін до ПВТР організуйте загальні збори трудового колективу.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виробничий календар 2025

Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
15895

Виробничий календар на листопад 2024

Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
9958

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14897

Виробничий календар на жовтень 2024

Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
17620

Вихідні 2025

В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
3251