Виправлення в лікарняному

2012

Запитання

Як діяти роботодавцю, коли працівник приніс первинний листок непрацездатності з виправленнями?

Відповідь

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Листки непрацездатності є підставою для проведення фінансових розрахунків роботодавця з працівниками.

Згідно з Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, що затверджена спільним наказом МОЗ, Мінпраці України, ФСС з ТВП, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція), лицьовий бік листка непрацездатності має заповнювати лікар або молодший медичний працівник розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.

Чи реєструвати на підприємстві листки непрацездатності?

Виправлення в лікарняному
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Законодавство не зобов’язує роботодавця реєструвати листки непрацездатності. Керуйтеся загальними нормами діловодства.

В Інструкції чітко зазначено, що пункти 2 і 4 графи «Причина непрацездатності» виправленню не підлягають.

Якщо у листку непрацездатності є виправлення у цих пунктах, роботодавець має повернути його працівнику для оформлення дублікату. А також надати йому довідку з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не виплачували (п. 1.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Перевірити дотримання порядку видачі лікарняного листка та скачати його бланк рекомендуємо у статті — «Лікарняний: від видачі листка непрацездатності до оплати».


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення під час лікарняного

Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
45473

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5834

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
145086

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
168188

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
30389