Зміна графіка роботи
Запитання
Чи потрібно скликати збори всього трудового колективу, змінюючи графік лише одного структурного підрозділу?
Відповідь
План роботи відділу кадрів 2019
Зміна режиму роботи передбачає зміну істотних умов праці. Про майбутні зміни слід повідомити працівників не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Трудовий розпорядок в організації визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР). Саме цей локальний акт допоможе розв’язати багато організаційних труднощів. ПВТР розробляє роботодавець на основі типових правил та обов’язково затверджує трудовий колектив (ч. 1 ст. 142 КЗпП).
ПВТР поширюються на всіх працівників, які працюють за трудовим договором на підприємстві. Тобто, зміна графіка роботи структурного підрозділу, або одного працівника веде за собою внесення змін у ПВТР організації.
Після отримання від профспілкового органу згоди на внесення таких змін, скликаємо загальні збори всього трудового колективу.
Хід обговорень, результати голосування та прийняті трудовим колективом рішення фіксуюємо у Протоколі загальних зборів трудового колективу з питання внесення змін до Правил внутрішнього трудового розпорядку.
Як покроково внести зміни до ПВТР, — читайте у статті «Як унести зміни до ПВТР у зв’язку зі зміною графіка роботи».