Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком

Як оформити допомогу на поховання працівника або членів його сім’ї
Фонд соціального страхування України (ФССУ) гарантує виплати та медико-соціальні послуги для працівників, які постраждали на роботі через російську агресію. Так, з початку повномасштабного вторгнення ФССУ призначив 16,5 млн грн на страхові виплати, пов’язані із травмами або смертю через бойові дії, зокрема:
- одноразові допомоги сім’ям і утриманцям померлих внаслідок бойових дій;
- одноразові допомоги постраждалим працівникам;
- допомоги по тимчасовій втраті працездатності;
- щомісячні страхові виплати, які ФССУ виплачуватиме потерпілим до повного відновлення здоров’я або пожиттєво.
ФССУ нагадує, що за його кошти потерпілі мають право на забезпечення медико-соціальними послугами — санаторно-курортне лікування, оплату необхідного медичного чи постійний сторонній догляд, побутове обслуговування тощо.
За матеріалами ФССУ
Кадровик переживає з працівниками безліч подій з їхнього життя. Якщо працівник звернувся за допомогою на поховання члена сім’ї або, навпаки, родичі працівника прийшли з сумною звісткою, будьте готові оформити допомогу, надавши при цьому зразок заяви на матеріальну допомогу на поховання та роз’яснити особливості одержання такої допомоги
Основною умовою виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівнику є отримання ним щорічної основної відпустки чи її частини.
Для того, щоб отримати матеріальну допомогу на оздоровлення, потрібно оформити щорічну основну відпустку (або її частину). Матеріальна допомога на оздоровлення надається окремим категоріям працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення, чи виплачувати таку допомогу під час воєнного стану? Відповідь на ці та інші запитання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення знайдете у статті.
Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД) і не сплачувати податків. Зразки супровідних документів та особливості надання такої допомоги роз’яснюємо у статті